SAMORZĄD GMINY Białe Błota

Wójt Gminy Białe Błota.

Dariusz Fundator

Wójt Gminy Białe Błota

Zastępca Wójta Gminy Białe Błota.

Paweł

Zuehlke

Zastępca Wójta Gminy Białe Błota

Sekretarz Gminy Białe Błota.

Ewa
Galicka

Sekretarz Gminy Białe Błota

Skarbnik Gminy Białe Błota.

Katarzyna Strzygocka-Kowalska

Skarbnik Gminy Białe Błota

Urząd Gminy Białe Błota

ul. Szubińska 7

86-005 Białe Błota

Sekretariat:

sekretariat@bialeblota.eu

Poniedziałek: 7:30-15:30

Wtorek: 7:30-17:00

Środa:  7:30-15:30

Czwartek: 7:30-15:30

Piątek: 7:30-14:00

RADA GMINY Białe Błota

Przewodniczący Rady Gminy:

Jacek Grzywacz

Wiceprzewodniczący Rady Gminy:

Henryk Sykut

Anna Banaszek

Pozostali członkowie Rady Gminy:

Bronisław Balcerowski

Magdalena Burdanowska

Kamilla Grzelak

Patrycja Harczenko (do 3 kwietnia 2023 r.)

Krzysztof Kocikowski

Jacek Krzyżanowski

Karolina Lachowicz

Aleksandra Lubońska

Piotr Mądrzyński

Krzysztof Michalak

Zbigniew Moroz (do 11 grudnia 2023 r.)

Leszek Niewiarowski (od 30 maja 2023 r.)

Ilona Nowakowska

Sławomir Ossowski

Sławomir Ruge

Magdalena Sznajder

Katarzyna Tomicka

Maria Wolsztyńska

Łukasz Wyszomirski

Działalność Rady Gminy białe błota w 2023 r.

podjętych uchwał

Trzciniec:

Łukasz Literski

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Lider szczepień na każdym etapie życia

"Samorządowy Lider” w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych w kategorii Life Course Immunization – Lider szczepień na każdym etapie życia.

Konkurs „Samorządowy Lider” ma na celu aktywizację jednostek samorządu terytorialnego w zakresie projektowania i realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzację samorządowych programów zdrowotnych.

Każdego roku nagradzane są najaktywniejsze samorządy realizujące m.in. bezpłatne akcje szczepień przeciw grypie dla swoich mieszkańców, a od 2021 roku udział w konkursie biorą też samorządy, które prowadziły programy profilaktyczne i szczepienia przeciw COVID-19.

BIAŁE BŁoTA - Rowerowa stolica polski

I miejsce na podium w kategorii „Najbardziej rowerowa gmina 2023” w ramach czerwcowej rywalizacji Rowerowa Stolica Polski wśród gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Metropolia Bydgoszcz. Na rzecz Gminy Białe Błota przejechano łącznie 139.394 km.

gmina dobra do życia

Białe Błota gminą dobrą do życia. Od trzech lat Serwis Samorządowy PAP ogłasza wyniki rankingu: „Gmina Dobra do Życia”, opisującego jakość życia w każdej z 2.477 gmin w Polsce.

W rankingu za rok 2023 gmina Białe Błota zajęła 2. miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i 31. w Polsce. Badanych jest ponad sześćdziesiąt wskaźników. Najbardziej istotne są te, na które działania samorządu lokalnego mają duży wpływ. Ranking bierze pod uwagę m.in. atrakcyjność migracyjno-osadniczą, dostępność opieki zdrowotnej, jakość edukacji, warunki mieszkaniowe, infrastrukturę wodociągową. Wzięto pod uwagę także szereg różnorodnych danych środowiskowych.

medal za zasługi dla harcerstwa kujawsko-pomorskiego dla wójta

Decyzją Komendanta Chorągwi ZHP na Kujawach i Pomorzu medal „Za Zasługi dla Harcerstwa Kujawsko- Pomorskiego” nadano Dariuszowi Fundatorowi, Wójtowi Gminy Białe Błota.

To najwyższe wyróżnienie w skali regionu, przyznawane szczególnie wyróżniającym się harcerzom, a także osobom oraz instytucjom, których działalność służy propagowaniu harcerskich idei.

Przyznając Wójtowi medal ozdobiony  znakiem krzyża harcerskiego i wizerunkiem Mikołaja Kopernika - patrona Kujawsko - Pomorskiej Chorągwi ZHP,  podkreślono wyjątkowe znaczenie podjętej przez Gminę Białe Błota współpracy z harcerzami przy organizacji imprez o patriotycznym charakterze.